En İyi Köpek Maması

0 15

Can dostlarımızın besin ihtiyacını karşılamak için kullanılan mamaların kendi içinde farklı türleri var. Kuru ve yaş mama olarak ikiye ayrılan bu mamalar, ayrıca tahıllı ve tahılsız olarak da sınıflandırılıyor. Dolayısıyla bu kadar fazla seçenek arasından köpek maması seçimi yapmak, sanıldığından daha zor olabilir.

Mamaların üretilmesinde taze etler kullanılıyor. Balık, kuzu, sığır, hindi, tavuk ve somon gibi hayvanların etlerinden üretilen mamaların içerisinde tahıllar da eklenebiliyor. Yulaf gibi tahıllar sayesinde mamaların sindirimi daha kolay olabiliyor. Lifli yapısı ile köpeklerin sindirim sistemi destekleniyor. Ayrıca mamaların vitamin ve mineral bakımından zengin olmasına da önemli katkı sağlıyor. Tahıl olarak sadece yulaf değil, daha farklı ürünler de kullanılabiliyor. Bunların kendi özelliklerine bağlı olarak mamalar da farklı özelliklere sahip olabiliyor.

Kaliteli Köpek Maması: ND

Mama tercihinde bulunmadan önce güvenilir markaların belirlenmesi çok önemli. Günümüzde bu alanda üretim yapan marka sayısı oldukça fazla ve bunların tamamı aynı kalitede değil. Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde yoğun olarak tercih edilen ND, kalite denildiği zaman akla gelen ilk seçeneklerden birisi. ND köpek maması ile can dostlarınızın besin ihtiyaçlarını etkili olarak karşılayabilir ve onların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri onlara sağlayabilirsiniz.

ND, klasik anlamda üretim yapan markalara göre daha farklıdır. Mamaların üretiminde sadece taze et kullanılması ve bunun dışında katkı maddesi eklenmemesi önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca hijyen koşullarına fazlasıyla dikkat ediliyor. Üretimde bitkisel ürünlerden de yararlanılıyor. Balkabağı, yaban mersini ve kavun gibi farklı besinlerin mama üretiminde kullanılması, bu markanın önemli farklarından biridir.

Pet shop ile yaşam alanlarınızı paylaştığınız can dostlarınız için ND markasının üretmiş olduğu mama seçeneklerinden uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.