Doğal Kedi Kumu Faydaları

0 13

Pek çok kil kedi kumu silika içermektedir. Bu, dışkıyı döktüğünüzde toz etrafta dolaşırken görebileceğiniz ve koklayabileceğiniz bir şeydir. Bu silika tozu, kedilerinizin dışlılarını kutunun içinde kaşınarak gömdükçe tekrar yükselmektedir. Silika, solunum yapıldığında bilinen bir kanserojendir. Çoğu kil kumu aynı zamanda neme tepki veren ve topaklanmaya neden olan madde, sodyum bentonit içermektedir. Aynı zamanda bu, doğal hacminin 15 katına kadar genişlemesini sağlar.

Topaklanabilen Doğal Kedi Kumları

Doğal kedi kumuna geçiş yapıyor olmanız, topaklanmayan bir kedi kumu ile yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmemektedir. Kedi tuvaleti kullanıldığında topaklanabilecek doğal malzemelerden yapılmış bir kum seçmek oldukça uygundur, böylece daha sonrasında kepçeyle bunu temizleyebilirsiniz. Bazı kedi sahiplerinin doğal kedi kumunun topaklanmadığına karşı endişeleri bulunuyor, ancak doğal kedi kumları da topaklanabilmektedir.

Online pet shop mağazalarında doğal kedi kumu bulmanız mümkündür. https://cabukmama.com zengin kedi kumu ve kedi maması kategorileriyle uygun fiyatlı ürünler sunmaktadır.

Doğal Kedi Kumu Kokusu

Bir kedi tuvaletinde yer alan kokuları kontrol edebilmeniz için kimyasallara veya sentetiklere ihtiyacınız yoktur. Kum kabının kokusunun kontrol edilmesi, her kedi sahibinin istek listesinin başında yer alır. Ayrıca, kötü kokular oluşursa birçok kedi tuvalet kabını kullanmayı reddeder. Doğal kedi kumu, kokuyu emen ve çoğu zaman kendi doğal kokusunu sağlayan malzemeler kullanarak doğal koku kontrolü sağlamaktadır. Yapay kokulu kedi kumları daha güçlü kokabilir, ancak bunun nedeni kullanılmakta olan sert kimyasallardan oluşmaktadır. Ayrıca, kediler genelde güçlü, yapay kokulara karşı oldukça hassastır ve bunları reddetmeleri gayet doğaldır. Kediniz için uygun olan kedi kumunu bulmalı ve ona yardımcı olmalısınız. Doğal kedi kumları, biraz zahmet verici olsa da kullanımı oldukça basittir ve kediniz sevdiğinde sizin için harika olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.