Diyet Bozmayacak Sağlıklı Atıştırmalıklar

Diyet yaparken hangi atıştırmalıklar tercih edilmelidir? İşte sağlıklı atıştırmalıklar ile diyeti neşelendirme önerileri.

0 222

Diyette olan kişilerin bütün atıştırmalıklardan uzak durması gerekmemektedir. Fakat buradan cips, çikolata, bisküvi gibi yüksek kalorili atıştırmalıklardan bahsedilmediğini bilmek gerekmektedir.

Bunların dışında diyet bozmayan sağlıklı atıştırmalıklar mevcuttur. Tatlı ihtiyacı duyulduğunda ya da ara öğünlerde bu diyet bozmayacak gıdalar tercih edilebilir.

Diyet Bozmayan Atıştırmalıklar Nelerdir?

Diyet bozmayan atıştırmalıklar arasında dondurma en sağlıklı atıştırmalıklardan bir tanesi olarak yer almaktadır. Kalsiyum bakımından zengin olan bu tatlı ve hafif atıştırmalık diyet bozmayan atıştırmalıklar listesinin başındadır.

Diyet yaparken patlamış mısır yememeye gayret gösterilir fakat yağsız bir şekilde tüketilen patlamış mısır diyetinizi bozmayacaktır. Kilo vermeye çalışırken televizyon izlerken insanın canı cips isteyebilmektedir.

Cipsler içinde sağlıklı atıştırmalık çeşitleri bulunmaktadır. Kabaktan, patatesten, havuçtan ve pancardan sağlıklı cipsler yemek kilo vermeye çalışırken mümkündür.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Evde Yapılabilir Mi?

Market reyonlarında sağlıklı atıştırmalıklar olarak satılan pek çok ürünler içinde şeker gibi diyet için zararlı içerikleri barındırmaktadırlar. Fazla kalori ve yüksek fiyatlı bu ürünler evde kolaylıkla yapılabilmektedir. Evde yapılacak sağlıklı atıştırmalıklar ile hem daha az kalori almak hem daha az para ödemek mümkündür.

İnce ince doğranıp fırınlanan kabak, patates, havuç, pancar gibi sebzelerden çok güzel sağlıklı cipsler yapılabilir.  Diyet yapanların sıklıkla tükettikleri müsli barları evde yapmakta hem daha sağlıklı hem daha ucuzdur.

Yulaf, keçiboyunuz pekmezi, istenilen kuruyemişlerle müsli bar yapmak oldukça kolaydır. İstenilen meyveler küçük küçük doğranarak süzme yoğurda eklenebilir bu sayede hem kalsiyum ihtiyacınız karşılanır hem de sağlıklı bir atıştırmalık tüketebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.