Android Telefondan Daha Yüksek Ses Nasıl Alınır?

Android telefon kullanıcıları için ses arttırma ile ilgili tüm yöntemler.

0 221

Android telefonların sunduğu ses kalitesi bazen yeterli gelmemektedir. Özellikle oyun oynarken, müzük dinlerken ya da video izlerken ses kalitesi yeterli gelmemektedir. Android telefonlarda ses yükseltme için çeşitli yöntemler kullanılabilmektedir.

Android Telefonların Ses Kademesi Nasıl Yükseltilir?

Android telefonların ses seviyesini yükseltmek için en basit yol ses kontrol düğmelerini kullanmaktan geçmektedir.  Bu kontrol düğmeleri telefonun sağ ya da sol kısmında bulunmaktadır.  Ses kontrol tuşlarından üsteki tuşa basarak android cihazın ses kademesi yükseltilebilir. Fakat telefonun maksimum ses seviyesi yeterli gelmiyorsa, android telefonların ses kademesini yükseltmek için telefona uygulama yüklemekte faydalı olacaktır.

Android Telefonların Ses Seviyesini Yükselten Uygulamalar

Google Play Storedan indirilen uygulamalar ses donanımlarına zarar verebilmektedir. Fakat yine de pek çok android telefon kullanıcısı bu uygulamaları kullanmayı tercih etmektedir. Equalizer, her türden müzik tarzı için hazırlanmış olan bu uygulama kullanıcılara 12 farklı ön ayar sunmaktadır.

Precise Volume, hangi tür için kullanacağınıza göre farklı ses profilleri sunan bir uygulamadır. Müzik, film gibi farklı kategoriler için profiller mevcuttur. MX Player, pek çok dosya türünde ses yükseltme seçenekleri sunan bir uygulamadır. Videolar için ses kademesini 2 katına çıkaran uygulama android telefon kullanıcıları arasında en çok tercih edilen uygulamalardandır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.