Android Telefonda Virüsler Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemine sahip olan telefonlarından virüs nasıl temizlenir?

0 221

Telefonunuzu kullanırken sık sık pop-up ve reklamlar karşınıza çıkıyorsa, cihazınız yavaşladıysa bazı uygulamalarınız hata veriyor ya da çöktüyse, batarya tüketimi hızlandıysa telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Android telefonlara virüs bulaştıysa mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Android telefondaki virüsü temizlemek için telefonlar için çeşitli antivirüs programları kullanabilirsiniz. İndirilen program ile telefonunuzu tarayarak cihazınızda bulunan virüsleri temizleyebilirsiniz.

Android Telefonlara Virüs Nasıl Bulaşır?

Android telefonlara virüs buluşması farklı nedenler olabilmektedir. Güvenilir olmayan uygulamaları indirmek cihazlara virüs bulaşmasına yol açmaktadır. Bu yüzden güvenlik onayı almayan uygulamaları indirmemek gerekmektedir.

Telefonlara indirilen uygulamaların büyük bir çoğunluğu belli izinler istemektedir bu yüzden uygulamanın istediği izinlere dikkat etmek gerekir. Çoğunlukla android telefonlara virüsler, internet sitelerinden indirilen müzik, video gibi dosyalardan ya da apk uygulama dosyalarından bulaşmaktadır. Bu yüzden uygulamalar apk olarak değil Google Play Store’dan indirmeye özen gösterilmelidir.

Android Telefonlara Virüs Bulaşmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Android telefonlara virüs bulaşmaması için, Google Play Store harici başka herhangi bir kaynaktan android cihazlara uygulama indirmemek gerekmektedir. Ve buradan indirilen uygulamanın korumasının açık olduğuna bakılmalıdır.

İnternette müziklerin ve videoların güvenilir sitelerden dinlenip izlenmesi android telefonlara virüs bulaşmasını engelleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.