Android Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?

Android işletim sisteminde sürüm düşürme nasıl yapılır? Android eski sürüme geçme ile ilgili bilgiler.

0 221

Android cihazlarda, sıklıkla android sürüm güncellemesi olmaktadır. Bu güncellemeler sayesinde cihazlardaki hatalar giderilir, performans artışı sağlanır. Ancak bazı durumlarda yeni android sürümü telefonun performansını düşürür, bazı hatalar verir ya da telefonda uyumsuzluklar ortaya çıkar.

Bu gibi durumlarda android cihaz kullanıcıları android sürümünün düşürme işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedir.

Android Eski Sürüme Dönme Yolları

Android cihazları eski sürüme döndürmenin yolları bulunmaktadır. Fakat sürüm düşürme işlemi kullandığınız bazı programların kullanılmasını engeller ya da güvenlik açıkları oluşması sebebiyle telefonunu tehlikeye sokabilir.

Bootloader kilidi açık olan bir android cihaz kolaylıkla eski sürüme düşürülebilir. Cihaza uygun olan bootloader dosyaları cihaza indirilerek eski sürüme dönülebilir. Uzun yıllardır kullanılan Odin programı ile android cihazlar istenilen eski sürüme döndürülebilir.  ROM ile de sürüm düşürme işlemi yapılmaktadır. Cihazın garanti süresi dolmuşsa bu yöntem en kolay eski sürüme dönme yolu olacaktır.

Android Eski Sürüme Düşürmek Zararlı Mıdır?

Android cihazlarının sürümlerinin güncellenmesi cihazların daha verimli kullanılmasına yol açacaktır. Bu yüzden güncellemeleri yaparak kullanmak her zaman daha faydalıdır. Fakat bazı android cihazlarda güncellemelerden sonra yavaşlama ya da cihaza uymama gibi sorunlar olabiliyor, bu yüzden sürüm düşürmek kaçınılmaz oluyor.

Telefonunuza zarar vermemek için eski sürüme geçerken çok dikkatli olunmalıdır. Yanlış yüklenecek bir dosya android cihazınızı kullanmanızı engelleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.