Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda silinen fotoğrafları kurtarmak için yöntemler.

0 221

Akıllı telefonlar sayesinde her anımızı fotoğraflamak mümkündür. Telefonlar bu sayede bizler için anı defteri niteliği de taşımaktadır. Ama bazen fotoğraflarımız yanlışlıkla silinebilmektedir. Böyle durumlarda android silinen fotoğraflar geri getirme yolları merak edilmektedir.

Silinen Fotoğraflar Android Cihazda Nasıl Geri Getirilir?

Android telefonlar ilk alındığında sistem tarafından silinen fotoğrafların geri getirilmesi için bir uygulama yüklü olarak alınmıyor. Fakat bazı android cihazlarda silinen fotoğrafların geçici bir süre saklandığı çöp kutusu alanı mevcuttur.

Fakat belli bir süre geçtikten sonra fotoğraflar buradan tamamen silinmektedir. İşte bu gibi durumların önüne geçmek ve silinen fotoğrafları android cihazda geri getirmek için uygulama kullanmak gerekmektedir. Bu uygulamaları kullanırken herhangi bir güvenlik sorunu olmadığına dikkat etmekte fayda vardır.

Silinen Fotoğraflar İçin Uygulamalar

Android cihazlar için Google Play Store’da pek çok uygulama bulmak mümkündür. Bu uygulamalar arasından silinen fotoğrafları geri getirmek içinde pek çok uygulama vardır.  Bu uygulamalar sayesinde sildiğiniz, kaybettiğiniz fotoğrafları geri getirebilir ve cihazınıza tekrar kaydedebilirsiniz.

Bu tarz uygulamaları android cihaza yüklendikten sonra, medya ve fotoğraflara erişmek için izin istemektedir.  Silinen fotoğrafların geri gelmesi için bu tarz isteklere izin vermek gerekmektedir.

Google Play Store’da aratarak kullanılan en iyi fotoğraf kurtarma uygulamalarından birini cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.