Akıllı Telefonlar Neden Yavaşlar, Ne Yapılabilir?

Yavaş olan akıllı telefonunuzu hızlandırmak istiyorsanız bu yöntemlere göz atın.

0 221

Akıllı telefonlar, alındıktan bir süre sonra ilk alındıkları gibi hızlı olmazlar. Kullanıma bağlı olarak yavaşlar. Akıllı telefon kullanıcıları telefonların telefonlar neden yavaşlar sorusuna ve bu soruna bir çözüm bulmaya çalışırlar.

Telefonların Yavaşlama Nedenleri Nelerdir?

Telefonları kullandıktan bir süre sonra yavaşlamaları kaçınılmaz bir sondur. Bunun temelinde yazılımsal sorunlar yer almaktadır. Gün geçtikte telefonlarda insanlar gibi yaşlanır ve çağa ayak uydurmakta zorlanır.

Kullandığınız telefonun üzerine birçok başka model çıkar ve hepsinin yazılımları daha yüksektir. Eski sürüm yazılımlı telefonların yavaşlaması kaçınılmaz bir sondur. Telefonların yenilenen yazılımları ile birlikte güncellenen uygulama sürümleri telefonu yormaya başlamaktadır.

Telefonu Hızlandırmak Mümkün Müdür?

Bazı yöntemler ile yavaşlayan telefonları hızlandırmak mümkün olmaktadır. İlk olarak telefonda yer kaplayan gereksiz dosyaların temizlenmesi telefonun yükünü hafifletecektir. Bu çözüm yeterli gelmiyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmek telefonunuzu temizleyeceği için hızlanmasını sağlayacaktır.

Fakat bu işlem telefonunuzdaki her şeyi silecektir bu yüzden bu adımda dikkatli olmak iyi olacaktır kaybolmamasını istediğiniz verileri yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuz yeni yazılım güncellemeleri kaldıramayabilir bu yüzden yeni yazılımları telefonunuza indirmeden önce detaylarına bakmalı telefonunuza uygunsa indirmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.