Akıllı Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır?

Akıllı telefonunuzu televizyona bağlamak istiyorsanız işte uygun öneriler.

0 221

Akıllı telefonu televizyona bağlamak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler ile birlikte akıllı televizyon görüntüsünü kolay bir şekilde televizyona aktarabilirsiniz. Bunun için çeşitli araçlar de kullanabilirsiniz.

Telefonu SmartTV’ye Bağlamak İçin Yapılacaklar

Telefonu televizyona bağlamak için ilk olarak Smarttv ve akıllı telefonu bir internet ağına bağlamak gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip bir cihaz televizyona bağlanacaksa, bunun için telefonda televizyona bağlanmayı sağlayacak “smart View, Miracast” uygulamaları bulunmalıdır.

Bu uygulamalar android cihazınızda yoksa Google Play Storedan kolaylıkla indirebilirsiz. Android cihazınız ve televizyonunuzun aynı odada bulunmasına dikkat ederek kolay bir şekilde telefonunuzu televizyonunuza bağlayabilirsiniz.

İOS işletim sistemine sahip bir telefon SmartTv’ye bağlanacaksa; “DLNA, ArkMC ve UpnP” gibi uygulamalar edinerek akıllı telefonunu SmartTV’ye bağlayabilirsiniz.

Telefonu Smart Olmayan Bir Televizyona Bağlamak İçin Yapılacaklar

Telefonu normal televizyona bağlamak için yine telefonun işletim sistemi önemlidir, farklı işletim sistemine sahip telefonları televizyona bağlamak için farklı adımlar vardır.

Android işletim sistemine sahip cihazlar için; bunun için Google Chromecast cihazı satın alınarak televizyonunuzun USB girişine takılmalıdır. Bu sayede HDMI Port üzerinden telefonunuzu televizyonunuzun ekranına yansıyacaktır.

IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise; en kolay yol Apple Tv satın almak olacaktır. Airplay özelliği ile telefonunuzu televizyona bağlama işleminiz gerçekleşecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.